הסבא שמאחורי המותג

אם יש שאלה אחת שלקוחות תמיד שואלים אותנו, היא: מיהו מרקו קאירי? יש כאלה שגם מרחיקים לכת ומחפשים אותו בחנות…
מרקו קאירי, סבא שלנו, היה בן למשפחת סוחרים ועלה לארץ מפורט סעיד במסגרת העלייה הגדולה ממצרים בשנות ה-50. כבר אביו לפניו, זכי קאירי, היה סוחר בדים נודע, ואילו מרקו הביא עמו מכולה של בדים לארץ, ובאופן טבעי התמקם במרכז הטקסטיל של המדינה הצעירה – רחוב נחלת בנימין בת”א. בשנת 57′ פתח את חנותו הראשונה ויסד את העסק המשפחתי, אותו אנחנו ממשיכים לנהל ולפתח גם היום.

מחנות בדים למרכז לעיצוב הבית

עם הביקוש שגבר במשך השנים, ולדרישת הלקוחות הקבועים, החל סבא להרחיב את ההיצע וניצל את כשרונו המסחרי לייבוא של מבחר בדים משורה של מדינות, קשת רחבה שהתפרשה מהודו ועד מרוקו. בניו, דודי ואיציק, שהמשיכו את דרכו, שמרו על הקשרים העסקיים במזרח והתרחבו גם לייבוא של מוצרי טקסטיל מוכנים, כמו כריות, שטיחים ווילונות. נאמנות הלקוחות, שחַזרו שוב ושוב לחנות וביקשו פריטים נוספים בעבודת יד ובאותו סגנון אתני, צבעוני ומיוחד, דרבנה את המשפחה לפרוץ גבולות נוספים, לייבא ריהוט ואביזרים משלימים, חפצי נוי, כלי שולחן ופריטי אופנה.
כיום כבר נכנס לתמונה גם דור הנכדים, בניו של דודי – והם האחראים על בחירת הפריטים ועל הייבוא והמחלקה הסיטונאית.
לפני כעשור, כשהלך סבא לעולמו, הוא נפרד מאהוביו בידיעה שמפעל החיים שלו, הנושא את שמו, ממשיך בהצלחה מרובה, מתרחב כל העת ומביא יופי, עיצוב ונוחות לבתים רבים בישראל.

החזון העיצובי שלנו

מתחילת דרכנו, היינו הראשונים בארץ שייבאו חפצים עבודת-יד מבעלי מלאכה במזרח. תחום עבודות היד הוא עולם הולך ונעלם, עם המעבר הגלובלי לייצור ממוכּן וממוחשב, סדרתי והמוני – רק שבדרך להתייעלות הכלל-עולמית הזאת איבדנו את הייחוד, את המגע האישי בכל רהיט ובכל חפץ, ואנו מוקפים באנונימיות עיצובית. מהמקום הקטן שלנו בעולם, היה לנו חשוב לייצג אלטרנטיבה למגמה הכללית ולהתעקש על עבודת יד ועל ייבוא של פריטים יחידים במינם, המשקפים תרבויות ומסורות ארוכות-שנים.
במשך השנים פיתחנו מערכות יחסים קרובות וחמות עם הסוחרים ועם בעלי המלאכה ביעדים שנדמים רחוקים אך למעשה קרובים מאוד ללבנו ולעשייה שלנו: הודו, אינדונזיה, סין, וייטנאם, טורקיה ומרוקו. היחס האישי הוא גם זה שמאפשר לנו לקבל עדיפות בכל הקשור לייבוא של הפריטים היפים, המקוריים והייחודיים ביותר, ובמחירים הטובים ביותר. מלאכות מסורתיות ואמנויות עיטור עתיקות – כל אלה שבעבר היו נגישות רק לישראלים שביקרו במזרח, הפכו בנות השגה בארץ בזכות הייבוא העקבי שלנו במשך עשרות שנים, ישירוֹת ממשפחות של מגלפי-עץ, נפחים, קדרים ואורגים.
לאורך כל שנות קיומו של העסק המשפחתי, שמרנו על הסגנון המייחד אותנו: צבעוני, מלא חיים, אופטימי, מרומֵם, כזה שמוסיף אווירה שמחה לכל חלל והופך את השהייה בו לנעימה, כיפית ומחבקת.
כל הפריטים שלנו עשויים מחומרים טבעיים בני קיימא: כותנה, צמר, עץ (שרובו ממוחזר), זכוכית, קרמיקה, נחושת, ברזל, חבל, במבוק, קש, צדפים ועוד ועוד – ולכולם מראה אתני על-זמני, המתרחק מטרנדים חולפים ומשמר את יופיו למשך שנים רבות.
האופי האקלקטי של ההיצע שלנו – המשלב את מגוון החומרים עם שלל עיצובים, מסורות והשפעות, מתבטא בסגנון עשיר ומוקפד, המתבסס על שימוש בחומרי גלם פשוטים ונצחיים ומאפשר התחדשות מתמדת. לא מדובר בעיצוב סגור ומונוכרומטי, שבמסגרתו כל המוסיף גורע – אלא ההיפך: הבית נוסח מרקו קאירי מזמן בנייה והרחבה, נדבך על נדבך, הוספת פריטים והחלפתם לפי צרכי המגורים, ובמחירים השווים לכל נפש.

עיצוב מקורי במחירים נוחים

עיקרון נוסף שמלווה אותנו מאז ייסודה של החנות ועד היום, הוא ההקפדה על מחירים נוחים. עיצוב, כך אנחנו מאמינים, לא נועד רק לעשירים. מטרתנו היא לאפשר לכל קונה לעצב את ביתו באופן ייחודי ועדכני ובהוצאה לא גדולה.
אנו ממשיכים לשמור ולפתח את קשרינו במזרח, בטורקיה ובמרוקו, נוסעים בקביעות לסוחרים ולבעלי המלאכה המקומיים ובוחרים אישית כל פריט ופריט שאנו מביאים לכם. בזכות הקשר הזה, הנשמר ברמה היומיומית, אנו מצליחים לזכות במחירים הטובים והמשתלמים ביותר – ואת הרווח מעבירים לכם, הצרכנים.
הלקוחות שלנו, שרבים מהם נאמנים לנו כבר עשרות שנים, יודעים בדיוק מה הם עומדים לקבל אצלנו: מבחר עצום של עבודות יד באיכות ללא פשרות ובמחירים ללא תחרות.

הִפכו את הביקור אצלנו לחוויה אורבנית

כל אחד משני הסניפים שלנו נמצא במיקום נפלא, בלב הסצינה התל-אביבית השוקקת: החנות המקורית, במדרחוב נחלת בנימין, ממוקמת במרכזו של שוק האומנויות העירוני ובמרחק פסיעה משוק הכרמל, שהפך זה מכבר לאתר תיירות בפני עצמו. הסניף שלנו בנחלת בנימין פינת מדרחוב לוינסקי נושק למתחם הצעיר והמגניב ביותר של העיר, ובו מגוון עשיר של קניות ובתי-אוכל. עשו לכם מנהג קבוע – לקפוץ לשני המתחמים הפעילים האלה ליום עירוני של בילוי וחוויות, ואל תשכחו כמובן לעבור גם במרקו קאירי ולהתעדכן.

אנו מזמינים אתכם להתחדש

לקוחותינו הקבועים יודעים, שהמבחר אצלנו מתעדכן כל הזמן, קונטיינרים חדשים נוחתים מחו”ל ונפרקים באופן תדיר, והייבוא לא פוסק בכל עונות השנה, כך שתמיד כשתגיעו אלינו יהיה משהו חדש ומרענן. השינוי המתמיד משתלב בתפישת העיצוב של מרקו קאירי, הדוגלת בהתחדשות בלתי פוסקת, בהוספה לקיים, בשינויים קטנים ובהתאמה רציפה של הבית לצרכים המשתנים: הולדת תינוק, חדרי ילדים הגדלים עם הצאצאים, מעבָר לעבודה מהבית (שעשו רבים לאחרונה), ובקיצור: שיפוץ ורענון מתמשכים – המתבטאים בקנייה של פריט או שניים לעתים מזומנות – ומשמחים את הלב.

היכנסו אלינו לחנויות ולאתר האינטרנט החדש, המאפשר לכם ליהנות ממשלוחים עד פתח הדלת.
התרשמו מההיצע הנרחב והמתחדש תדיר, ותמיד תוכלו להיעזר לייעוץ ולהתאמה בצוות שלנו, העומד לרשותכם.
חוויית הקנייה במרקו קאירי לא דומה למה שתחוו באף חנות אחרת – אחרי הכל, אנחנו משפחה.